(Fotoğraf: Davut Çolak © SCANTURK)

Selçuk Çakıcı, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Danimarka Genel Kongresi’nde başkanlığa seçildi.

Danimarka’da başkent Kopenhag’ın şehir merkezinin 11 kilometre batısındaki Glostrup kasabasındaki Scandic otelde düzenlenen UID Danimarka Genel Kongresi’ne UID Genel Başkanı Bülent Bilgi, Kopenhag Din Hizmetleri Müşaviri Hüseyin Gündoğar ve diğer davetliler katıldı.

(Fotoğraf: Davut Çolak © SCANTURK)

Genel Kurul’da, 2016 yılında başkanlık görevine seçilen Fatih Alev, başkanlık dönemi boyunca yapılan faaliyetleri anlattı. Alev, Danimarka İslam Merkezi’ndeki görevine geri döneceğini belirterek, UID Danimarka şubesi başkanlığından ayrıldığını aktardı.

Alev’in konuşmasının ardından, başkanlık seçimi yapıldı.

Seçimde tek aday gösterilen Selçuk Çakıcı, UID Danimarka başkanlığına seçildi.

Kongrede ayrıca UID Genel Merkezi seçimlerinde oy kullanabilecek delegeler de belirlendi.

Seçimin sonuçlanmasının ardından Çakıcı, davetlilere hitaben kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Çakıcı, konuşmasında UID Danimarka’nın hedeflerini de anlattı.

Çakıcı’nın yaptığı konuşmanın ardından hediye ve plaket takdimi yapıldı.

(Fotoğraf: Davut Çolak © SCANTURK)

UID Genel Başkanı Bülent Bilgi, görevi devreden UID Danimarka Başkanı Fatih Alev’e yaptığı çalışmalar için teşekkür etti ve sahneye davet ettiği Alev’e bir plaket verdi.

Plaket takdiminin ardından yaptığı konuşmada yeni yönetim kuruluna başarılar dileyen Bilgi, ayrıca sahneye davet ettiği yeni başkan Çakıcı’nın ceketine UID rozeti taktı.

Genel Kurul, UID Genel Başkanı Bülent Bilgi, eski UID Danimarka Başkanı Fatih Alev ve UID Danimarka Başkanı Selçuk Çakıcı’nın da yer aldığı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.