Kuzey Sjaelland’ın Farum kentinde AutoWorld adlı ikinci el oto alım-satım galerisi hizmete girdi.

Danimarka’da büyüyen ikinci el araç piyasası, otomobil tutkularını işe/mesleğe dönüştüren Orhan Çakmak (39), Orhan Yılmaz (31) ve Kerem Çakmak (32) adlı 3 Türk girişimciyle daha da zenginledi.

Farum’daki Türk toplumunun tanınmış simaları arasında yer alan Farum Pizza Kebab’ın sahibi Orhan Çakmak ve yıllarca Farum’daki Nordea bankasında çalışan Kerem Çakmak ile Farum’da ikamet eden Lyngby’deki “Kebab Klubben” adlı mekânın sahibi Orhan Yılmaz, AutoWorld çatısı altında bir araya geldi.

İkinci el otomobil alım-satım alanında faaliyet gösterecek AutoWorld oto galerilerini geçtiğimiz aylarda hizmete sokan 3 işletmeci, sektöre bir dizi yeniliklerle “merhaba” dedi.

AutoWorld’de sundukları hizmetlerle ilgili İskandinavya Gazete’ye açıklamalarda bulunan Kerem Çakmak, “Biz Danimarka’da otomobil galerileri sektörünün temsilcisi Autobranchen üyesiyiz. Yani denetim altındayız. Bu sebeple bizden satın alınan ikinci el araçlar en az 6 ay boyunca garanti kapsamında. Müşterilerimiz dilerse bu süreyi uzatabiliriz.” dedi.

Kendilerini diğer oto galerilerden ayıran noktalara da atıfta bulunan Çakmak, “Araçlara sadece jant ya da lastik satmıyoruz. Bunların yanında, sattığımız araçlar ikinci el olmasına karşın ‘sıfır’ otomobil gibi araçların donanımını kişiselleştirme imkânı sunuyoruz. İsteyen müşterilerimizin araçlarına orijinal yedek parçalardan oluşan ek donanımlar ekleyebiliyoruz.” diye konuştu.

Araç satın alacaklara sigorta ve taşıt kredisi konusunda da yardımcı olduklarını aktaran Çakmak, “Otomobilini taksitle almak isteyenler için kredi şirketleri aracılığıyla taksit imkânı sunuyoruz. Taksit hizmetimiz ek donanımlar için de mümkün. Ayrıca, birlikte çalıştığımız sigorta şirketi ile de sigorta imkânı sunuyoruz. Dileyenlere yol yardım konusunda da seçenekler sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Autoworld ApS
Rugmarken 23
3520 Farum

Telefon: 44 99 03 03
Cep Telefonu: 30 18 09 97

Facebook: AutoWorld
İnternet: autoworld.dk

[Sponsorlu İçerik]