Danimarka İslam Toplumu (DİT) İrşad Başkanlığı’nın her yıl düzenlediği bölge Kur’an-ı Kerim Tilavet Yarışması’nın 32.’si bölge konferans salonunda 15 Mayıs 2021 tarihinde düzenlendi. Kur’an tilaveti ile başlayan programın sunumunu bölge eğitim başkanı yaptı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bölge Başkanı Mustafa İncikli, velilere, eğitimcilere ve katılımcı talebelere şu sözlerle teşekkür etti: “Kur’an’ın gönüllere yerleşmesinde ve bu güzel geleneğin devam etmesinde yıllardır emeği geçen bütün kardeşlerimizden ve bu davaya bir saat bile olsa emek ve gönül vermiş insanımızdan Allah-u Teala razı olsun”

Yarışma 10-13 ve 14-18 yaş grupları arasında yapıldı. Arhus, Vejle, Braband, Helsingor, Brøndby ve İshøj şubelerinden toplam 10 yarışmacı katıldı. Genel Merkez hatibi ve Bölge Başkanı Danışmanı Fatih Aksay Hoca’nın jüri başkanlığında yapılan değerlendirmeler sonucunda:

Küçüklerde birinci Vejle şubesinden M. Yasir Uğurlu, ikinci Braband şubesinden Ensar Tekin ve üçüncü Arhus şubesinden Semih Yıldırım oldu.

Büyüklerde ise birinci İshöj şubesinden Abdul Rahmen Adel, 2. Brondby şubesinden Adem Kose ve 3. Vejle şubesinden Ebubekir Hamdi oldu.

Program hediye takdimleri, her iki dalda birincilerin tekrar kürsüye çıkarak Kur’an tilaveti ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.